February 24, 2014

Class Schedule

Find the class that is right for you.  

Monday Tuesday Wednesday Thursday Saturday Sunday
4:00 am
Early Bird Special
4:45 am - 5:30 am
Instructor: J. Chapman
Room:Room 01
Level: All Levels
Early Bird Special
4:45 am - 5:30 am
Instructor: J. Chapman
Room:Room 01
Level: All Levels
5:00 am
8:00 am
Hour of Power
8:00 am - 9:00 am
Instructor: J. Chapman
Room: Room 01
Level: All Levels
9:00 am
Fit RX
9:15 am - 10:00 am
Instructor: L. Perkins
Room: Room 01
Level: All Levels
10:00 am
YogaFlow
10:00 am - 11:00 am
Instructor: L. Perkins
Room: Room 01
Level: All Levels
YogaFlow
10:30 am - 11:30 am
Instructor: L. Perkins
Room: Room 01
Level: All Levels
11:00 am
6:00 pm
Total Body Conditioning
6:00 pm - 7:00 pm
Instructor: A. Barnett
Room: Room 01
Level: All Levels

S.W.A.T.
Instructor: Jordan
6:30 pm - 7:30 pm
Instructor: J. Chapman
Room:Room 01
Level: All Levels
YogaFlow
6:30 pm - 7:30 pm
Instructor: A. Renfro
Room: Room 01
Level: All Levels
S.W.A.T.
6:30 pm - 7:30 pm
Instructor: J. Chapman
Room:Room 01
Level: All Levels
Class TBD
6:30 pm - 7:30 pm
Instructor: TBD
Room: Room 01
Level: All Levels

Deep Stretch Yoga
7:30 pm - 8:30 pm
Instructor: L. Perkins
Room: Room 01
Level: All Levels
7:00 pm
8:00 pm

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Saturday Sunday
6:00 pm
Class TBD
6:30 pm - 7:30 pm
Instructor: TBD
Room: Room 01
Level: All Levels
7:00 pm

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Saturday Sunday
6:00 pm
S.W.A.T.
Instructor: Jordan
6:30 pm - 7:30 pm
Instructor: J. Chapman
Room:Room 01
Level: All Levels
S.W.A.T.
6:30 pm - 7:30 pm
Instructor: J. Chapman
Room:Room 01
Level: All Levels
7:00 pm

Monday

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Saturday Sunday
4:00 am
Early Bird Special
4:45 am - 5:30 am
Instructor: J. Chapman
Room:Room 01
Level: All Levels
Early Bird Special
4:45 am - 5:30 am
Instructor: J. Chapman
Room:Room 01
Level: All Levels
5:00 am

Tuesday

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Saturday Sunday
9:00 am
Fit RX
9:15 am - 10:00 am
Instructor: L. Perkins
Room: Room 01
Level: All Levels

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Saturday Sunday
8:00 am
Hour of Power
8:00 am - 9:00 am
Instructor: J. Chapman
Room: Room 01
Level: All Levels

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Saturday Sunday
6:00 pm
Total Body Conditioning
6:00 pm - 7:00 pm
Instructor: A. Barnett
Room: Room 01
Level: All Levels

Monday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Saturday Sunday
7:00 pm
Deep Stretch Yoga
7:30 pm - 8:30 pm
Instructor: L. Perkins
Room: Room 01
Level: All Levels
8:00 pm

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Saturday Sunday
10:00 am
YogaFlow
10:00 am - 11:00 am
Instructor: L. Perkins
Room: Room 01
Level: All Levels
YogaFlow
10:30 am - 11:30 am
Instructor: L. Perkins
Room: Room 01
Level: All Levels
11:00 am
6:00 pm
YogaFlow
6:30 pm - 7:30 pm
Instructor: A. Renfro
Room: Room 01
Level: All Levels
7:00 pm

Monday

Tuesday

Saturday

No events available!